Ketna Serwis

oferta

Serwis Mikroskopów elektronowych

Dzięki zdobytemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie szybko i sprawnie podjąć działania mające na celu naprawę mikroskopu.  Posiadamy najnowocześniejsze narzędzia diagnostyczny, co pozwala nam trafnie i precyzyjne wyszukiwać wadliwe elementy. Nasz zespół elastycznie podchodzi do każdej awarii, a serwis i naprawa mikroskopów elektronowych przeprowadzana jest skutecznie dzięki zastosowaniu schematu działania Kaizen. Ketna serwisuje mikroskopy producenta JEOL.

serwis mikroskopów elektronowych

Na czym polega serwis mikroskopów elektronowych

Serwis mikroskopów elektronowych to szereg działań, które mają na celu zapewnić ich stabilną pracę. Serwis może dotyczyć konserwacji zapobiegawczej lub naprawczej, diagnozy środowiska instalacji, remontów, unowocześnień (np. nowy wyświetlacz komputerowy) oraz zmniejszenia obciążenia środowiskowego. Serwis mikroskopów elektronowych powinien być cyklicznie przeprowadzany przez wykwalifikowanego technika.

ELementy serwisu i naprawy mikroskopów elektronowych

  • Konserwacja zapobiegawcza – regularna konserwację w oparciu o stan pracy sprzętu. Utrzymujemy wydajność sprzętu i zapewniamy jego stabilną pracę.
  • Konserwacja naprawcza – naprawiamy mikroskopy elektornowe, unowocześniając części, takie jak wyświetlacze komputerowe i kamery AMT.
  • Wsparcie techniczne w zakresie szkoleń – prowadzimy kursy dla użytkowników sprzętu, ucząc ich obsługi sprzętu oraz technik przygotowania próbek, które decydują o skuteczności końcowego obrazu.
  • Rozwiązania cyfrowe – pomagamy klientom z problemami, zarządzając historią użytkowania sprzętu oraz zapewniając połączenia sieciowe, które nie zwiększają obciążenia mikroskopu elektronowego.
  • Zmniejszenie obciążenia środowiska – oferujemy konsultacje w zakresie zmniejszania różnego rodzaju obciążeń środowiskowych, np. poprzez zmniejszenie zużycia energii i zasobów oraz ponowne wykorzystanie sprzętu.

Czy warto przeprowadzić serwis mikroskopów elektronowych?

Mikroskopy elektronowe to bardzo skomplikowane i dokładne przyrządy badawcze. Dlatego, aby funkcjonowały i utrzymywały swoje parametry wskazany jest serwis mikroskopów elektronowych, ku zniwelowaniu ewentualnie niezaplanowanych kosztów awarii.

Jak długo trwa naprawa mikroskopów elektronowych?

Każdy mikroskop, jak i każda awaria rozpatrywane są indywidualnie. Niektóre awarie można naprawić w ciągu 1 dnia, a niektóre w ciągu 2 tygodni.

Jak często należy przeprowadzać serwis mikroskopów elektronowych?

Mikroskopy elektronowe to bardzo precyzyjne urządzenia, lecz należy dbać o ich kalibrację! Konserwacja i czyszczenia zalecamy robić co 12 miesięcy, również w zależności od intensywności użytkowania.